Zajímavá fakta o penězích. Věděli jste, že …

fakta o penězích

Peníze jsou podle definice všeobecně akceptovaný výměnný prostředek a zúčtovací jednotka. My je známe ve formě mincí a papírových bankovek, ale z minulosti víme, že vždy tomu tak nebylo.

  • První platidlo na americkém kontinentu bylo „Wampum“. Píšeme platidlo, protože to nebyly mince ani bankovky. Byly to perleťové korálky domorodých indiánů. Korálky se nosily navlečené na šňůrce a původně byly jen na ozdobu.
  • Z jednoho sociálního výzkumu se zjistilo, že 92% lidí by bylo raději bohatých, než by měli najít svou životní lásku.
  • První mince byly vyrobeny již před více než 2600 lety, bylo to v Malé Asii.
  • Název „dolar“ je z České republiky. Ano, je tomu tak, jedná se totiž o odvozen název od stříbrného jáchymovského tolaru, který začal hrabě Štěpán Šlik razit poprvé právě v Česku a bylo to již v roce 1518.
  • Většina lidí je přesvědčena o tom, že nejrychleji se dá zbohatnout právě díky loterii a až 74% lidí se zaměřuje více na to, kolik v ní může vyhrát jnež na to, jakou má na výhru vlastně šanci. Přitom pokud si to spočítáme, tak například pokud za koupí losu cestujete autem například 5 kilometrů, tak máte až 3 krát větší šanci, že cestou zemřete v důsledku havárie, než že vyhrajete hlavní výhry v loterii.

Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Zajímavá fakta o penězích. Věděli jste, že …"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*