Registr dlužníků

Registr dlužníkůRegistr dlužníků

V České republice jsou uznávané čtyři registry dlužníků. Centrální registr dlužníků CERD není oficiálním registrem. Oficiální jsou BRKI, NRKI, Solus a registr exekucí. Do registru dlužníků můžete být zapsání když nezaplatíte třeba jedinou splátku za telefon.

(CERD) je projekt soukromého informačního systému. Jeho autor je Jiří Jehlička. Nespolupracují s ním žádné významnější finanční instituce. Projekt je dost často označován za klamný. Finanční i státní instituce se od cerdu distancují.

Dle svého úvodního prohlášení provádí CERD za poplatek zprostředkování zobrazení údajů vedených v různých registrech státní správy pro registrované uživatele.

Registr dlužníků CERD

Banky a větší leasingové společnosti však výpis o bezdlužnosti z registru CERD neuznávají. Provozovatelé webu za poplatek 300 kč nebo i vyšší vystaví uživatelům potvrzení o bezdlužnosti, které však oficiálně neplatí.

Dobře zvolená doména má pouze zmást zákazníky a vytáhnout z nich peníze.

Finanční společnosti poskytující půjčky se už mnohokrát setkali s klienty, kteří z CERD přinesli „výpis o bezdlužnosti“, ale ve skutečnosti záznam v některém z oficiálních registrů mají.

Dostupná data

Databáze registru CERD obsahuje data z veřejně dostupných zdrojů jako jsou obchodní nebo insolvenční rejstřík a každý do ní může vkládat informace o údajných dluzích, které vůči němu kdokoliv má. Může tedy dojít k situaci, kdy váš skutečný závazek dluh vůči bance není ve výpisu zaznamenán, zato v něm bude smyšlený dluh vůči některému z řadových uživatelů tohoto systému.

Kde můžeme požádat o skutečné potvrzení o bezdlužnosti ?

O výpis ze skutečného Bankovního nebo Nebankovního registru klientských informací mohou zájemci požádat třemi různými způsoby. Buď osobně, kdy zaplatíte 200 korun (na počkání) nebo za 100 korun vám zhotovený výpis zašlou poštou do 30 dnů. Totéž může učinit i osoba s plnou mocí. Třetí možností je požádat o výpis poštou, a to zasláním žádosti s notářsky či úředně ověřeným podpisem. K ceně bude připočítáno poštovné. Z bezpečnostních důvodů nelze žádat o výpisy o bezdlužnosti pomocí webových stránek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*