Půjčky pro zaměstnané na dohodu a na dobu určitou

Půjčky pro zaměstnané

Pro žadatele, kteří pracují na dohodu a zaměstnance na dobu určitou je otázka úvěrování a půjček specifická. Pro banky i nebankovní společnosti při některých úvěrech platí, že rozeznávají mezi lidmi zaměstnanými na dohodu a zaměstnanými na dobu určitou, ale jsou i půjčky, které se poskytují pro obě skupiny.

Nejdostupnější půjčka pro ty, kdo pracují na dohodu i pro zaměstnané na dobu určitou v rámci banky je kontokorentní úvěr, neboli povolené přečerpání k účtu, které banky poskytují nejčastěji na základě obratů na daném účtu. Při práci na dobu určitou některé banky poskytují i ​​spotřební úvěry nebo hypoteční úvěry, ale jsou tam určité podmínky pro délku již odpracovaného času na dohodu a pro délku zbývajícího času práce na dohodu a tyto podmínky jsou pro každou banku individuálně.

Půjčky na práci na dohodu nebo na dobu určitou nabízejí i některé nebankovní společnosti, ať už jde o nebankovní úvěry krátkodobého typu, které se vyřizují online nebo přes SMS, případně o spotřebitelské půjčky i na větší částky než 100 000 Kč, kde si však většinou nebankovky ověřují výšku příjmu a to bez ohledu na jeho typ. Důležité je, aby byl příjem pravidelný a dostatečný pro splacení poskytnutého úvěru. Alternativou může být ještě přizvání ručitele nebo spoludlužníka do úvěrového vztahu.

Bankovní půjčky pro zaměstnané na dohodu a dobu určitou

Několik bank nabízí pro lidi, kteří pracují na dohodu nebo na dobu určitou, zejména půjčku ve formě možnosti přečerpání nebo menší spotřební úvěr. Každá banka však posuzuje klienta individuálně a některé mohou nabídnout zaměstnanci na dobu určitou, například i hypoteční úvěr. Předností bankovních úvěrů je zejména jejich výhodnější úročení a lepší limity, ať už co se týče finančních limitů na jednotlivé úvěry nebo maximální doby splácení.

  • Nejjednodušší je situace v případě povoleného přečerpání na účtu, kde banka obvykle pro přiznání úvěru posuzuje pouze obraty na účtu a to, aby byl příjem dlouhodobější
  • V případě úvěrů spotřebního typu je situace individuální, některé banky považují za dostatečný příjem i z dohody nebo na základě zaměstnání na dobu určitou, jiné vyžadují i ​​ručitele nebo spoludlužníka
  • Při hypotečních úvěrech bývají největší omezení a důležitá je dostatečná výše příjmu, což lidé s prací na dohodu většinou nesplní, ale některé banky půjčují hypotéky i lidem s prací na dobu určitou

Kontokorentní úvěry

Ve většině případů není problém v bance vyřídit alespoň kontokorentní úvěr, neboli povolené přečerpání k účtu. Banky poskytují tento druh úvěru již od 1 000 do 50 000 Kč podle toho, jaká je konkrétní nabídka a také podle výše příjmu klienta. Ten zjišťují nejčastěji na základě kreditních obratů na účtu a obvykle následně klientovi předschválí úvěrový limit na kontokorentní úvěr ve výši 2 až 3 násobku tohoto pravidelného měsíčního obratu.

Výhodou pro kontokorentní úvěry je, že v drtivé většině případů se neplatí za jejich zřízení ani vedení úvěru, přičemž člověk má k dispozici na účtu možnost jít do mínusu a použít výběrem hotovosti nebo platbou kartou i finanční prostředky z přečerpání, přičemž úrok se platí jen z čerpaného úvěru a pouze za období, kdy klient prostředky na účet nevrátí, čili se opět nedostane do plusu. Takové úvěry mají u nás téměř všechny banky, například Poštovní banka, ČSOB.

Spotřební úvěry

Několik bank má v nabídce i spotřební úvěry pro lidi pracující na dohodu nebo na dobu určitou. Jelikož tyto spotřební úvěry jsou dostupné v některých bankách již od 10 000 Kč, je možné půjčit si i menší částku v závislosti na výši pravidelného příjmu. Nejvíce se dá půjčit až 600 000 Kč, ale horní hranice je spíše dostupná pro lidi s trvalým pracovním poměrem. Splatnost půjček spotřebního typu bývá od 6 měsíců až po 7 až 10 let, podle konkrétní banky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Půjčky pro zaměstnané na dohodu a na dobu určitou"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*