Odložená splátka studentské půjčky se může prodražit o statisíce

splátka

Jste student a potřebujete půjčku? Můžete si o ni požádat v bance. Je podmíněna založením studentského konta, dokud jej dosud nemáte.


K vyřízení studentské půjčky v bance potřebujete doložit váš příjem a potvrzení o tom, že studujete. Banka vám dá na výběr ze dvou možností – splácet úvěr ihned nebo až po ukončení studii a nastoupení do práce. V druhém případě splácíte do té doby pouze úroky a splácet jistinu začnete až po ukončení školy. Banka vám sice odklad umožní zdarma, ale napočítá si značné úroky a vy tak půjčku značně přeplatíte. Odložená splátka vás tedy příjde velmi draho. Na konkrétní podmínky se musíte zeptat přímo v bance, vaše požadavky upraví na míru vaší osobě.

Podmínky pro získání studentské půjčky

Studentskou půjčku může získat každý student prezenčního, dálkového i postgraduálního studia. Musí mít minimální příjem, čisté registry. Pokud student příjmy nemá, musí do banky přijít se spolužadatelem, tedy jedním z rodičů. Půjčit si student může od 10 000 do 600 000 bez zajištění. Splátka se pohybuje od 1200 kč. Pro získání půjčky musí mít student více než 18 let. Pokud chce čerpat půjčku formou kontokorentu, nemusí dokládat příjem. Tato částka přečerpání je možná až do 20 000 se splatností jeden rok. Kreditní karty jsou do 15 000 se 45 denním bezúročným obdobím. Výše úroku se pohybuje u studentské půjčky okolo 10%, zatímco u klasické je to procent až 15. Půjčky jsou neúčelové a můžete je využít na cokoliv.

Splátka studentské půjčky

Splátka studentské půjčky je prováděna každý měsíc ze studentského účtu automaticky. Je potřeba si zajistit dostatečnou hotovost v daném období. Pokud splácet nemůžete, nastupuje spolužadatel nebo ručitel, který přebírá vaše závazky na sebe. Často si tuto půjčku přes studenty berou kvůli výhodnosti rodiče, kteří ji využijí jinak než na studium dítěte, nejčastěji na vybavení bytu, koupi nového auta či spotřebiče do domácnosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Odložená splátka studentské půjčky se může prodražit o statisíce"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*