Jaké jsou rozdíly v úrokových sazbách půjček

Úroková sazba

Potřebujete rychle sehnat menší obnos peněz, ale chybí vám finanční prostředky? Jaké úrokové sazby můžete očekávat a na čem ještě kromě úroků záleží?

Úroková sazba při půjčkách není všechno

Určitě jste již slyšeli o tom, že hledět pouze na úrok půjčky není správné. V úvahu je třeba brát i roční procentní sazba nákladů (RPSN), která udává částku, kterou spotřebitel za půjčení úvěru skutečně zaplatí. Kromě úroku mohou být k půjčce připočítány různé poplatky. RPSN určuje roční náklady na úvěr.

Účelové a bez účelové úvěry z banky

Banky poskytují u úvěrů nejnižší úrokové sazby, ale i ty se liší v závislosti na typu půjčky, vašeho věku, bonity, doby splatnosti a samozřejmě částky, kterou si chcete půjčit. Při menších finančních částkách se nejčastěji lidem nabízejí spotřební úvěry.

Spotřební úvěry mohou být účelové nebo bez účelové. Častěji se však využívají bez účelové půjčky, u kterých nemusíte dokládat, kam peníze budou směřovat a většinou ani ručit nemovitostí. Jejich splatnost je od jednoho do deseti let. U účelových úvěrů máte výhodnější úrokové sazby, ale banka od vás bude požadovat doklady o použití peněz. Tehdy si budete muset na peníze déle počkat.

Vezměme si mladého 27letého člověka, který si chce půjčit 20000 Kč se splatností na 2 roky. Jeho bonita je průměrná. Z bez účelových a účelových půjček v bance si bude moci půjčit za úrokové sazby od 6,90% do 18,90%.

Avšak co se týče rychlosti získání peněz, ta závisí na množství dokladů, které banka od něj vyžaduje. Nejdříve navštíví jednu z poboček, kde podá žádost o úvěr a následně, když mu banka schválí žádost a vyzve jej k podpisu smlouvy, musí přijít smlouvu podepsat. Doklady totožnosti jsou nezbytností a ostatní, jako výpis z bankovního účtu, závisí od konkrétní nabídky.

Půjčky přes jednu sms jsou rychlé, ale mají limity

Pokud máte několik dní před výplatou a nutně potřebujete půjčit nižší částku, rychlé půjčky online přes sms mohou být tou správnou volbou. Nikam nemusíte chodit, máte je téměř okamžitě. Jelikož jde o nízké obnosy peněz, přeplatíte málo. Jejich nevýhodou je však možnost půjčit si pouze do částky 10000 Kč. Pokud potřebujete více peněz, měli byste se poohlédnout po něčem jiném.

Nebankovky s dlouhodobými úvěry mají nízkou flexibilitu

V nebankovních institucích většinou splácíte více než jeden rok, v závislosti na výši půjčky, čímž si můžete splátky rozdělit na nižší měsíční částky. Nicméně celková částka, kterou zaplatíte, bude vyšší, neboť s delší dobou splatnosti se zvyšuje i úrok a RPSN. Nevýhodou je také nízká flexibilita při půjčování obnosu peněz, někdy tvoří dolní hranici 50000 nebo až dokonce 160000 Kč. Úrokové sazby se pohybují od 9,9% do 22% pa

Kolektivní půjčky – o co jde?

Jde o poměrně mladý systém půjčování, který se zde ujal. Na kolektivní půjčku se vám poskládají jednotlivci, kteří mají volné finanční prostředky. Odpadává poskytovatel půjčky. Místo něj se o všechno postará zprostředkovatel, který dohlíží na transparentnost dlužníků a investorů a řeší všechny otázky.

Přes bankerat.cz si můžete půjčit od 10 000 do 600 000 Kč. Úroky se pohybují v rozmezí od 20 do 30% v závislosti na výši splátek, době splatnosti a bonitě podobně jako v bance. Dlužníky si na úřadech ověřujeme přes spolehlivý online systém, a tak nemusíte nikam chodit. Peníze vám umíme poslat už do pěti dnů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Jaké jsou rozdíly v úrokových sazbách půjček"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*