Jaká rizika obsahuje osobní bankrot?

osobní bankrot

Vaše situace se stala neúnosnou, dluhy vám přerostly přes hlavu a například taková obyčejná jízda tramvají je výdaj, který si nemůžete dovolit? Zdá se, že oddlužení tzv. osobní bankrot, je vaší jedinou nadějí. Než se však pustíte do vyřizování náležitostí a poběžíte s žádostí na soud, zjistěte, zda máte na osobní bankrot vůbec nárok.

Samozřejmě, že čím je vyšší předpokládané pokrytí, tím vyšší šance, že soud váš návrh schválí.

Vaše předpokládané i faktické příjmy však musí přednostně pokrýt vaše existenční minimum, do značné míry i existenční minimum vámi vyživovaných osob, všechny soudem stanovené vyživovací povinnosti a také odměnu správce konkurzní podstaty.

První úskalí osobního bankrotu – formuláře a tiskopisy

Váš návrh musí být precizně vypracován na oficiálním formuláři a musí s ním souhlasit váš manžel / manželka. Pokud se dopustíte při vyplňování formální chyby, může soud na jejím základě váš návrh zamítnout a poté ho již nelze znovu podat. Vyplatí se tedy obrátit se s žádostí o pomoc při vyplňování vícestránkového formuláře na odborníky.

Firem, které tuto službu nabízejí, je dnes mnoho, jejich ceny jsou však často neúměrně vysoké. Zda máte na osobní bankrot nárok, vám napoví naše kalkulačka osobního bankrotu.

Máte na osobní bankrot nárok? Zjistěte to!

Největším rizikem je však samotný princip bankrotu, kdy musíte soudu dokázat, že pohledávky nejste schopni hradit. Přestože jste třeba dosud jakžtakž splácet zvládali, teď musíte přestat.

Všichni věřitelé vás začnou okamžitě kontaktovat – písemně, telefonicky i osobně, budou požadovat své peníze, mnohé nebankovní společnosti se nezastaví ani před více či méně skrytými výhrůžkami.

Po zjištění, že jste požádali o oddlužení fyzické osoby, všichni prohlásí váš dluh za okamžitě splatný v celé výši. Pokud jste počítali špatně a soud váš návrh neschválí, stane se tak vaše situace zcela neřešitelnou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Jaká rizika obsahuje osobní bankrot?"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*