Jak vydělat peníze navíc?

peníze navíc

Tajemství vydělávání peněz nemusí vždy znamenat dobře placená pozice v nadnárodní korporaci nebo teplé místečko ve státní správě. Zajímavých zisků lze dosáhnout i tím, že tvůrčím způsobem pomůžete lidem vyřešit jejich problémy nebo splníte jejich přání lépe než běžné obchody a služby. V tomto článku vám přinášíme několik tradičních i netradičních námětů, které Vás mohou inspirovat na cestě k finanční prosperitě. Jak vydělat peníze navíc.

Nákup – prodej

Kniha – přítel člověka. Pokud máte ve vašem chytrém mobilním telefonu či tabletu přístup k internetu, vyrazte s nimi do nejbližšího antikvariátu či bazaru. Poohlédněte se po zajímavých titulech, učebnicích, bestsellerech atd.

Ceny porovnejte s jejich prodejní hodnotou na internetu na stránkách jako je např.  Aukro, SBazar atd.

Pokud narazíte na titul se zajímavým rozdílem, knihu kupte a nabídněte na prodej on-line. Snažte se však být při vyhledávání informací nenápadní.peníze navíc

Majitel daného obchodu by z vašeho počínání rozhodně radost neměl.
Navštivte bleší trhy. Pokud máte přehled o specifickém oboru – např. nábytek, hračky, filmy, hudba, umění atd., můžete zde narazit na zajímavé kousky, kterých se jejich neznalí majitelé snažili rychle zbavit.

Pokud budete mít štěstí, koupíte poklad za cenu šrotu, který prodáte s milým ziskem.

Sledujte vývěsky. Finanční úřady, magistráty a další podobné instituce čas od času na svých úředních deskách zveřejňují dražby zabavených vozidel, nábytku, počítačů a další elektroniky. Vzhledem k tomu, že jsou tyto informace velkou většinou lidí zcela ignorovány, může se Vám podařit získat tyto položky za výhodnou cenu a následně prodat.

Prodejte svůj filmový archiv -diskotéku. Vytvořte si digitální kopie svých DVD, CD, VHS atd., Uložte je na interní nebo externí disk a pak jednoduše pošlete originály do světa. Můžete to zkusit např. na sběratelských burzách, bleších trzích atd., ale nejpohodlnějším způsobem je pochopitelně on-line inzerce a dražba. Zabijete tak hned dvě mouchy jednou ranou – získáte spoustu volného místa v poličkách a navíc to prospěje i Vašemu účtu v bance.

Pokud vlastníte např. sběratelsky ceněné sady (limitované edice, DVD-boxy, raritní filmy, atd.) můžete si říci i o nadprůměrné částky. Jinak ale myslete spíše na to, že většina z Vámi nabízených titulů je vlastně k dispozici na internetu zdarma, takže vaše cílová skupina budou převážně fanoušci a nadšenci, kteří si chtějí doplnit své kolekce. Nabízejte proto spíše přátelské ceny. Myslete na to, že měníte lapače prachu na příjemné sumy peněz.

Buďte tvůrčí

Prodávejte fotografie. Pokud máte solidní fotoaparát, smysl pro světlo, barvy a kompozici, můžete začít tvořit a prodávat tzv. „Stock photos“ neboli ilustrační obrázky. Tyto fotografie se pak využívají na zpravodajských či firemních serverech jako grafický doplněk článků, ke kterým chybí originální záběry zejména proto, že by jejich pořízení profesionálním fotografem vyšlo příliš draho. Vaše díla můžete zkusit nabídnout především pomocí specializovaných „fotobank“ jako je např. Shutterstock a mnohé další.

Velmi žádané jsou např. fotografie lokalit – ulice, parky, budovy, pláže, atd., ale i lidé v různých situacích, vyjadřující různé emoce – zamilované páry, lidé v práci, naštvaní či šťastní jednotlivci apod. Zde však bude třeba získat písemných souhlas zobrazených lidí s publikací snímků a případně také vyřešit jejich nároky na přiměřenou odměnu.

Tvořte a prodávejte své ruční práce. Pokud jste alespoň trochu manuálně zkušení, zvažte prodej vašich výtvorů přes platformy jako např. Fler a další. Vždy se může najít někdo, komu se vaše šití, pletení, háčkování, vyřezávání zalíbí a bude ochoten za originální práce zaplatit.peníze navíc

Příležitostné práce

Staňte se přítelem zvířátek. Zvláště mladí lidé a studenti mohou např. hlídat domácí mazlíčky nebo je venčit, pokud jsou jejich majitelé na cestách či příliš zaneprázdněni.

Jedná se vlastně o velmi příjemnou činnost, ze které budete mít sami radost, zajistíte si pohyb na čerstvém vzduchu a navíc vyděláte pár korun. Své služby doporučujeme inzerovat v blízkosti zverimexů, veterinárních klinik, chovatelských potřeb či v parcích, kde se lidé se psy často vyskytují. Na internetu najdete i množství možností jak si najít brigádu na doma.

Komu se nelení tomu se zelení (peníze). Nabídněte sousedům a lidem v okolí provedení běžných zahradnických prací jako je sekání trávy, plete, prořezávání roští atd. Přístroje a nářadí, které jste nakoupili na údržbu svého pozemku, si tak mohou na sebe vydělat.

Sledujte online poptávkové servery. Stránky jako Webtrh.cz a další jsou branou do světa přivýdělku. Mnoho podnikatelů a firem zde hledá rychlou výpomoc a poptává různé jednorázové nebo opakované služby, na které sami nemají personální kapacity. Buďte aktivní a na těchto webech nabídněte své dovednosti. Žádané jsou zejména programátorské, jazykové a grafické služby.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Jak vydělat peníze navíc?"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*