Doba převodu mezi bankami

Doba převodu mezi bankamiDoba převodu mezi bankami

Bankovní převod je jeden z nejpoužívanějších metod převodu peněz. Příkaz k úhradě a tedy provedení převodu můžete zadat ve svém internetovém bankovnictví, na pobočce pomocí sběrného boxu nebo vložením peněz přímo na přepážce dané banky. Mezi bankovní převod se počítá také platba kartou či výběr z bankomatu. Peníze můžete odesílat na běžné i spořící nebo úvěrové účty či účty ke kreditním kartám.

Jak dlouho bude trvat převod peněz mezi bankami je otázkou každého, kdo odesílá peníze na poslední chvíli. Zákon o platebním styku uvádí, že doba odeslání peněz mezi bankami nesmí trvat déle než 24 hodin. Platí to však pouze ve chvíli, kdy peníze odesíláme v časech, kdy mezi bankami probíhá převod peněz.

Pokud třeba odesíláte peníze ve všední den večer, banka provede převod až ráno následujícího dne. Kromě toho do doby, než cílová banka provede připsání platby peníze na druhý účet jednoduše nedorazí. Doba převodu peněz nezahrnuje ani víkendy a svátky. Pokud odešlete peníze v pátek, příjemce je obdrží v pondělí nebo až v úterý ráno.

Dá se doba převodu mezi bankami zkrátit nebo uspíšit ?

Ano. Mnohé banky nabízejí možnost expresní platby. Většina těchto bank si ovšem za tuto službu účtuje poplatky v řádech až stovek korun. Pokud však převádíte peníze v rámci jedné banky, peníze jsou připsány ihned.

Některé banky svoje platby odesílají jako zrychlené automaticky a zdarma. Peníze máte připsány na účet ještě týž den, i když jde o jinou banku. Tyto zrychlené platby nelze využít na účty k platebním kartám, připsání peněz na tyto účty může trvat až tři dny.

Převod peněz do zahraničí

Při převodu peněz do zahraničí musíte uvést IBAN – mezinárodní formát účtu. Poplatky za převod se v jednotlivých bankách liší. Pohybují se okolo 200 kč. Doba převodu mezi bankami může trvat až 14 dní, v závislosti na zemi, kam peníze odesíláte. Nejjednodušší způsob odeslání peněz do zahraničí je pomocí internetového bankovnictví.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Doba převodu mezi bankami"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*