Dlužník

DlužníkDlužník

S narůstajícím trendem života na dluh přibývá dlužníků a exekucí. Mnohdy se stane, že má dlužník na sebe uvalených hned několik exekucí. Problém začne třeba neplacením jízdného, výživného, placení jedné půjčky druhou nebo dluhem u mobilních operátorů či za pojištění.

Pokud dlužník nechce přijít o všechy své peníze, případně o střechu nad hlavou, má několik možností, jak se exekuci vyhnout.

Dlužník a exekuce

První z možností je dohoda s věřitelem či věřiteli na splátkovém kalendáři. Druhou možností je prodej veškerého nemovitého majetku a vyplacení dluhů. Třetí možností je podání návrhu na oddlužení. Nutno podotknout, že tento návrh má svá specifika a nesmí obsahovat chyby, jinak vám jej soudce zamítne. Je proto vhodné obrátit se na odborníky. Další možností je dohodnout se na splátkách přímo s exekutorem a ty řádně dodržovat.

Pokud vám nestačí finanční prostředky a vy se dostanete do registrů a jste veden jako dlužník, budete mít problém v budoucnu získat půjčku v bance nebo dokonce hypotéku na pořízení bydlení.

Proto, aby jste se vyhnuli exekuci přitom stačí hradit své závazky řádně a včas a nepůjčovat si na zbytečnosti jako je dovolená či Vánoce. Z půjčky na Vánoce 20 000 kč může být najednou tisíců sto.

Exekutor vám může nejen zabavit majetek či nemovitost, ale také zablokovat osobní účet nebo zabavit část výplaty nebo dokonce veškerých příjmů do doby než celou exekuci neuhradíte. Jestliže jste obdrželi rozhodnutí o exekuci a nevíte kudy kam, pomohou vám bezplatné dluhové a občanské poradny, které najdete v každém větším městě. Několik online poraden najdete i na internetu.

Centrální evidence exekucí

Zda jste dlužník nebo máte exekuci zjistíte v centrální evidenci exekucí. Centrální evidenci exekucí vede Exekutorská komora České republiky. Zjistíte z ní informace o konkrétních exekučních řízeních, o jako vymáhanou částku se jedná, a mnoho dalších informací. Zápis z registru exekucí má exekutor povinnost odstranit do 15 dní ode dne ukončení exekuce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Dlužník"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*