Čerpání půjčky

Čerpání půjčkyČerpání půjčky

Čerpání půjčky je obvykle upřesněno v podmínkách úvěrové smlouvy. Každá společnost má podmínky nastaveny jinak. Například si u krátkodobé půjčky můžete zvolit schválení půjčky a její čerpání ihned nebo až v případě potřeby. To znamená, že pokud vám půjčku schválí, nemusíte si ji nechat vyplatit hned, ale třeba až za týden či za měsíc. K tomu vám potom stačí pouze zaslat sms.

Čerpání půjčky na bydlení

Nejsložitější podmínky najdete při čerpání půjčky na stavbu domu, tedy hypotéky. Půjčka je vázaná na účel a peníze čerpáte postupně. Musíte vždy doložit profinancování stavby fakturami a dodacími listy. Buď vám peníze banka zasílá přímo na účet nebo vašim dodavatelům.

Podmínky půjčky

Pokud si půjčujete zejména u nebankovních společností, prověřte si výši RPSN, výši splátek a také podmíky pro čerpání půjčky. Pokud se s podmínkami neseznámíte nejlépe ještě před podpisem smlouvy, můžete přijít až o tisíce korun. Společnosti lákají nové zákazníky na nejrůznější slevy, bonusy a akce, ale ne vždy je to pro klienta výhodné. Lidé obvykle podmínky smlouvy nečtou a tak v případě malé půjčky do výplaty snadno přehlédnete vysoké sankce za pozdní splacení půjčky či nemožnost jejího předčasného splacení apod.

Kdy se rychlá půjčka před výplatou vyplatí ?

Například v případě, že se naskytnou nečekané finační výdaje a rodina nemá vytvořenou finanční rezervu. Čerpání půjčky je tak jedinou možností. Ideální v tomto případě je rychlá půjčka před výplatou, kterou získáte takřka ihned. Splatit ji ovšem musíte do jednoho měsíce. Ideální jsou tyto půjčky pro začínajícího podnikatele či ženy na mateřské dovolené či osoby, kterým banka nepůjčí z důvodů nízké bonity či je vyhodnotila jako rizikovou skupinu. Pozor, nepůjčujte si v případě, že touto půjčkou chcete zalepit splátku jiné půjčky nebo exekuci. Společnosti vám rozhodně nepůjčí, pokud máte záznam v insolvenčím rejstříku. Snadno by jste se tak mohli dostat do dluhové pasti, ze které je cesta opravdu obtížná.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Čerpání půjčky"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*