Centrální registr dlužníků

Centrální registr dlužníkůCentrální registr dlužníků

je projekt soukromého informačního systému, který byl v r. 2005 spuštěn Jiřím Jehličkou. Nespolupracují s ním žádné významnější finanční instituce. Projekt je dost často označován za klamný. Centrální registr dlužníků není oficiálním registrem.

Databáze CERD obsahuje data z veřejně dostupných zdrojů jako například obchodní nebo insolvenční rejstřík. A prakticky každý do ní může vkládat informace o údajných dluzích, které vůči němu kdokoliv má. Může tedy dojít ke stavu, kdy váš skutečný závazek vůči bance se ve výpisu neobjeví, zato v něm bude smyšlený dluh vůči některému z řadových uživatelů systému.
Jak si můžu požádat o skutečné potvrzení o bezdlužnosti?
Výpis ze skutečného Bankovního nebo Nebankovního registru klientských informací mohou zájemci žádat třemi způsoby. Buď osobně, kdy zaplatíte 200 korun ihned nebo 100 korun za výpis vyhotovený do 30 dnů. Totéž může učinit i osoba s plnou mocí. Třetí možností je požádat o výpis poštou, a to zasláním žádosti s notářsky či úředně ověřeným podpisem. K ceně se připočte poštovné. Z bezpečnostních důvodů nelze žádat o výpisy o bezdlužnosti pomocí webových stránek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup