Bitcoin

BitcoinBitcoin

Bitcoin je kryptoměna používaná v open source P2P internetové platební síti. Je navržen tak, aby jej nikdo nemohl padělat, zabavovat účty nebo způsobovat inflaci. Konečné množství bitcoinů je předem známo a uvolňování jednotlivých bitcoinů je definováno ve zdrojovém kódu sítě. Tato síť funguje od r. 2009. Její autor se představuje pod pseudonymem Satoshi Nakamoto.

V mnoha státech je bitcoin uznán za oficiální virtuální měnu. Německo jej uznalo v roce 2013. Bitcoin také nevzniká dluhově. Množství bitcoinů v oběhu nezávisí na tom, zda si lidé zrovna půjčují, nebo zda dluhy splácejí. V tomto směru se bitcoiny podobají spíše zlatu. Vytěží se a prostě existují.

Jak s bitcoiny začít ?

Aby jste se stali vlastníky nějakých bitcoinů, je potřeba zřídit si peněženku na bitcoiny. Bitcoinová peněžnka má přes 16 GB. Na výběr je několik bitcoinových peněženek. Peněženku můžete mít uloženou ve svém počítači, v telefonu nebo internetovou. V posledních letech popularita bitcoinu roste.

Jak vytěžit bitcoin ?

Těžit bitcoin můžete pomocí obchodní platformy bez vlastního hardware. Jakmile si nakoupíte nějaké Gigahash, okamžitě začnete těžit bitcoiny. Za vytěžené bitcoiny si můžete koupit další těžební výkon.

Celkové množství Bitcoinů, které budou vytěženy, je zhruba 21 000 000. Růst se však postupně zpomaluje, a veškeré bitcoiny budou vytěženy v roce 2030. Nyní je vytěženo asi 11 000 000 bitcoinů.

Na co můžu použít bitcoiny ?

Za bitcoin si můžete pořídit reálné zboží i služby. Webhosting, ubytování, můžete zaplatit v restauraci za jídlo, hry, online umění a mnoho dalších služeb.

Bitcoin můžete zakoupit na burze nebo jej ve směnárně změnit za koruny. V Praze si za bitcoiny pořídíte obuv.

Český bitcoin

Obdobou bitcoinu je v české republice kryptoměna nazvaná CzechCrownCoin. Jeho cena se pohybuje od 25 haléřů do 1 koruny. CzechCrownCoin byla vytvořena za účelem zrychlování nákupů na internetu. Stejně jako bitcoin je tato měna snadno obchodovatelná. Burza na obchodování s CzechCrownCoin funguje nepřetržitě 7 dní v týdnu, 24 hodin denně. Stejně jako u bitcoinu je potřeba mít peněženku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Bitcoin"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*