Amortizace

AmortizaceAmortizace

Amortizace označuje snižující se hodnotu vozu. Hodnota vozu je klíčový údaj pro nastavení limitů a výše pojistného. Pojišťovny vypočítají podle ceny nového vozu a jeho stáří skutečnou hodnotu vozu. U povinného ručení je amortizace používaná velmi často. Pojišťovny u starších vozů přihlížejí nejen na stáří, ale také na počet najetých kilometrů. Čím je vaše auto starší a má najeto více kilometrů, tím je opotřebení dílů, tedy amortizace větší a pojišťovna vám vyplatí méně peněz.

Pokud vám někdo nabourá vaše auto, může se stát, že po vás pojišťovna bude žádat doplacení části ceny za nové součástky. Pokud nám někdo nabourá auto, počítáme s tím, že úhrada škod bude zaplace z povinného ručení viníka. Praxe je bohužel jiná. Důvodem krácení pojistného je téměř ve všech případech amortizace. Amortizace – korekce nákladů na materiál.

Amortizace důvod krácení pojistného plnění

Pojišťovny mají snahu důvod amortizace vysvětlit tím, že poškozené díly auta mění za nové součástky a vozidlo tak je v lepším stavu než před nehodou. Toto krácení je nezákonné, protože i po výměně součástek auto ztrácí hodnotu, protože bylo havarované. Pojišťovny v těchto případech hřeší na neznalosti a neinformovanosti klientů a počítají s tím, že tyto peníze nebudou od ní dále vymáhat.

Nedejte se obrat pojišťovnou o peníze

Tímto problémem amortizace se začínají zabývat nejen soudy, ale nejrůznější sdružení na ochranu práv spotřebitelů. Poškození řidiči mohu své peníze vymáhat soudní cestou až čtyři roky zpětně, což mnohdy ani netuší a přicházejí zbytečně o peníze.

Amortizace je v rozporu s rozhodnutím ústavního soudu. Klient takto příjde o tisíce až desetitisíce korun. Pokud vám pojišťovna odmítne vyjít vstříc, obraťte se na odborníky nebo na soud.

Vhodnou alternativou jak si nechat opravit poškozené vozidlo je zvolit smluvní partnery pojišťovny, kteří naleznou na trhu stejně kvalitní náhradní díly a pokud se auto opraví těmito díly, pojišťovna nic neodečte a klient má své auto opravené bez jakéhokoliv doplatku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Amortizace"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*