6 způsobů, jak rychle splatit dluhy

jak splatit dluhy

Ocitnout se v dluzích ještě neznamená, že se z nich nemůžete snadno dostat. Máme pro vás několik tipů, jak na to.

1. Sepište si všechny dluhy, které musíte zaplatit

Prvním krokem k zbavení se dluhů je vědět, co všechno a v jakém časovém horizontu potřebujete zaplatit. Divili byste se, kolik lidí nemá přehled o měsíčních splátkách půjčky, o úroku či o platbách, které jim odcházejí za paušál, internet či televizi. Předtím, než si sednete s perem a papírem v ruce, budete muset obvolat několik čísel nebo se jít informovat osobně. Toto úsilí však stojí za to, protože budete reálné vědět, na čem jste.

2. Udělejte si měsíční rozpočet

Po tom, co budete znát svou skutečnou situaci, si udělejte měsíční plán s příjmy a výdaji. Jednotlivé položky si zařaďte do kategorií „Potřebuji“ a Chci „. K nezbytnostem patří strava, voda, náklady na bydlení, doprava a funkční oblečení. Všechno ostatní patří do seznamu „Chci“. Pokud jste se dostali do dluhů, nebude snadné se poprat s omezením služeb nebo změnou návyků, ale je to jedno z nutných řešení na změnu vaší situace.

3. Mějte přehled o každé platbě

Začněte si zapisovat všechno, co utratíte. Každou drobnou věc. Po týdnu budete hned vidět, kam vám peníze zbytečně odcházejí. Všichni občas podléháme emocím a kupujeme si nadbytečné věci. Chodíte každý den do práce sami autem? Jíte v restauraci namísto toho, abyste si nosili jídlo z domu? Takové drobné peněžní úniky snadno spočítáte na prstech jedné ruky, a proto a snažte je do takové míry, jaké můžete, eliminovat. Hlavně si odkládejte z každé úhrady blok, abyste si uměli zhodnotit, kde prostor na šetření vzniká.

4. Nevýhodné služby změňte

Velmi může pomoci, když se v rámci finančního plánu podíváte na služby, které máte uzavřené. Kolik platíte za telefony? Kolik za televizi, internet, elektřinu? A co z toho opravdu využíváte? I to, když z 600 Kč paušálu budete mít poloviční, vás posune k vyrovnání mínusu. Když všechny drobné poplatky spočítáte a zredukujete, dluhy splatíte za kratší čas.

5. Poptejte se na práci nebo brigádu u známých

Můžete zkusit tipovat v loterii, ale s tím byste s velkou pravděpodobností neuspěli. Určitě však máte v okolí známé, které byste mohli oslovit a poptat se jich, jestli nevědí o nějaké vhodné práci pro vás. Volné brigády najdete i na pracovních portálech, kde se můžete zaregistrovat a zvýšit šance na výdělek.

6. Zkuste rychlou půjčku pro nezaměstnané

Informujte se, zda nejsou vaše současné půjčky nevýhodné. Pokud ano, zjistěte si podmínky v jiných institucích a půjčky si dejte refinancovat. Celý dluh nebo jen část z něho, podle jeho výšky, můžete pokrýt rychlou půjčkou přes bankerat.cz. Přes náš systém získáte úvěr na cokoliv do výše 600 000 Kč. Výhodou je, že v nouzi nezůstanou ani nezaměstnaní či maminky na mateřské.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "6 způsobů, jak rychle splatit dluhy"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*