6 tipů, jak u peer to peer půjčky dostat co nejvýhodnější úrok

6 tipů, jak u peer to peer půjčky dostat co nejvýhodnější úrok

Úrok není to jediné, na co se je třeba při žádosti o půjčku dívat. Když peníze potřebujete získat v krátkém čase, oceníte rychlost vyřízení, přístup a možnost nemuset nikam chodit. Avšak od něj záleží, kolik skutečně zaplatíme. Máme pro vás několik tipů, jak zlepšit svůj úrok přes kolektivní půjčování.

1. Nepřijímejte hned první nabídku od portálu

Prvním krokem, který musíte udělat, když si chcete půjčit, je registrace. Vytvoření svého profilu, zadání osobních a kontaktních informací. Po zaregistrování si můžete navolit částku a také dobu splatnosti, za kterou jste ochotni peníze vrátit zpět.

Portál vám automaticky, na základě dostupných nabídek od investorů, vypracuje nabídku, se kterou můžete, ale také nemusíte souhlasit. Zkoušejte to nejprve s nižšími částkami a nepřijímejte hned první nabídku, kterou vám zobrazí.

Pokud nesouhlasíte s úrokem, který vám portál navrhne, můžete si vytvořit vlastní návrh a ten nechat maximálně týden. Pokud se do té doby nespárujete s některou aktivní investorovou nabídkou, vaše žádost se zruší.

2. Skóre nebo ratingová třída

Přidělíme vám jednu z ratingových tříd, které jsou ekvivalentem pro bonitu klienta v bance. Ratingová třída se určuje na základě vaší schopnosti splácet. Po poskytnutí osobních údajů si každého žadatele ověřujeme přes elektronické systémy na prověření neplatiče. Pokud nemáte dluhy ve státních institucích, vaše skóre by mělo být co nejlepší.

3. Předložte výpis z bankovního účtu

Pokud se vám také stalo, že vám byla přidělena horší ratingová třída, můžete se o výhodnější úrok přičinit sami. Předložte výpis z bankovního účtu – takto zvýšíte šance na to, abyste přeplatili co nejméně. Nemusíte nám ho posílat v tiskové verzi, naskenujte ho a pošlete elektronicky mailem.Prestito - online půjčky

4. Určete si kratší dobu splatnosti

Samozřejmě, i od doby splácení záleží, jaký úrok dostanete. Pokud si určíte maximální možný čas – a to 2 roky, částka se zvýší. Zvažte, kolik jste schopni měsíčně z výplaty dát na půjčku s přihlédnutím na fakt, že se to odrazí na vašich úrocích.

5. Neváhejte s platbami

Při vzorném splácení se nemusíte obávat žádných dalších poplatků. Proto ideálně s platbami nemeškejte. I tehdy, když nebudete moci včas uhradit měsíční částku, raději nás kontaktuje, abychom vám upravili splátkový kalendář. Vážíme jsou férový přístup. Přehlížení povinností se vám každým dnem prodlení navýší úroky.

6. Výše ​​úvěru

Čím vyšší částka, tím nižší úrok a opačně. Rozmyslete si, co si chcete za půjčené peníze pořídit. Když uvažujete v blízké budoucnosti o koupi další nezbytné věci, spojte to dohromady do jedné půjčky a získejte nejvýhodnější úrok. Raději mít jednu půjčku s vyšší částkou než dvě či tři malé, kde zaplatíte více.

Tip na závěr: Plánujte si své výdaje a mějte jasné cíle. Tak si budete moci užívat ještě více zážitků a mít věci, které byste si jinak nemohli dovolit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "6 tipů, jak u peer to peer půjčky dostat co nejvýhodnější úrok"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*